İlkokul Öğretmenine Mektup 2023

İlkokul Öğretmenine Mektup: Merhaba değerli arkadaşlar. Bu çalışmada sizler için bir mektup örneği hazırladık. Kimi zaman Türkçe dersinde öğretmenimiz, bizden ilkokul öğretmenimize bir mektup yazmamızı isteyebilir. Böyle bir durumda nasıl bir mektup yazmanız gerektiğini öğrenmek için aşağıdaki mektubu inceleyebilirsiniz.

İlkokul Öğretmenine Mektup Örneği

İLKOKUL ÖĞRETMENİME MEKTUP

Değerli Öğretmenim,

Siz, anne babamdan sonra üzerimde emeği olan ilk kişisiniz. Daha küçücük yaşlarda size teslim edildik. Bu kutsal yolda bize tıpkı anne ve babamız gibi yaklaştınız. Bizler için emek verip çabaladınız. Birçok güzel şeyi sizin sayenizde öğrendim.

”Hayattaki en büyük şans, iyi bir öğretmene rast gelmektir.” derler. Ben de çok şanslıyım ki okula başladığımda denk geldiğim kişi sizin gibi değerli bir öğretmendi. Şimdi ortaokul 8. sınıftayım. Derslerimde gayet başarılıyım. Sizden öğrendiklerim sayesinde bilgime bilgi katmaya ve başarıdan başarıya koşmaya devam ediyorum. Biliniz ki benim tüm başarılarımda sizin de emeğiniz ve imzanız var.

Şimdi nerede hangi çocukları eğitiyorsunuz bilmiyorum; fakat emin olduğum tek şey var: Öğrencileriniz, sizin gibi bir öğretmen tarafından eğitildiği için çok şanslı. İnanıyorum ki meslek hayatınız boyunca binlerce öğrenciye doğru yolu gösterecek, onları vatanına ve milletine bağlı bilgili kişiler olarak yetiştireceksiniz. Sizi çok özledim. Umarım ki bir gün karşılaşırız ve sizin o mübarek ellerinizden öperim. Saygıyla…

Ahmet Haseki
(Atatürk İlkokulundan)

Evet sevgili arkadaşlar, bu mektubu örnek alarak sizler de kendi mektubunuzu yazın ve mümkünse gerçekten de ilkokul öğretmeninize posta yolu ile gönderin. Hepinize başarılar diliyorum.

-SON-

İlkokul Öğretmenine Mektup konumuzu okuduğunuz için teşekkür ederiz. Sizlerde dilerseniz İlkokul Öğretmenine Mektup isimli konumuza kendi düşüncelerinizi yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz.


Diğer Mektup Örnekleri İle İlgili Konularımıza Aşağıdaki Bağlantılar Üzerinden Erişim Sağlayabilirsiniz.


Yorum yapın