Çanağa Ne Doğrarsan Kaşığında O Çıkar Kompozisyon 2023

Çanağa Ne Doğrarsan Kaşığında O Çıkar: Bir insan kendisi veya bir başkası için ne yaparsa, muhakkak aynı karşılığı görür.

Çanağa Ne Doğrarsan Kaşığında O Çıkar Atasözü

Kişi kendisi için çok çalışır, emek harcar ise başarı ve zenginlik bulur. Başkaları için iyi şeyler yapmaya çalışan, onlara iyilik yapmaya gayret eden bir insan da yine karşılık olarak iyilik ve fedakarlık bulur. Bazı kimseler vardır ki bu dünyayı sadece ahiretlerini güzelleştirmek, Allah’ın hoşnutluğunu kazanmak, dolayısı ile cenneti hak etmek için uğraşırlar.

Bu kişiler ahiretleri için uğraştıklarından dolayı elbette ki cennetle mükafatlandırılır. Bazı kişiler de bu dünyada zengin ve varlıklı olmak, güç sahibi olmak ister. Bunun için gereken her şeyi fazlası ile yaparlar. Ve bunun karşılığını da zenginlik ve güce sahip olarak alırlar.

Çanağa Ne Doğrarsan Kaşığında O Çıkar: Başkasını kandırmaya, onu aldatmaya, ona kötülük yapmaya meyilli olan kişi, günü geldiğinde aynı duruma kendisi düşer. Kendisi de kandırılır aldatılır ve kendisine kötülüğün alası yapılır. İnanın bu hayatt karşılığı olmayan olan hiç bir davranış biçimi yoktur. Tabiatta yankı adını verdiğimiz bir doğa olayı vardır. Bir uçurumda durup karşı dağa ne şekilde bağırırsanız, aynı ses ve aynı sözlerle size geri döner. Söylediğiniz iyi sözler de çirkin sözler de size aynı şekilde geri dönüş sağlar.

İnsanlar da aynı şekilde tıpkı bir uçurum gibidir. Onlara hangi şekilde yaklaşırsanız, onlar da size aynı şekilde dönüş sağlar. Birisi içn dua ettiğinizde, o da sizin için dua eder; kendisine kırıcı sözler sarf ettiğiniz kişi de sizi kıracak sözler söyler hoş olmayan tavırlar sergiler . Bir insan, kendisi için önceden nasıl bir hazırlık yapmış ise tüm hayatı boyunca onun veriminden fayda sağlar. (Ne Doğrarsan Aşına O Çıkar Kaşığına)

Çanağa Ne Doğrarsan Kaşığında O Çıkar: İyi bir gelecek kurmak, hayatını güzel yaşamak isteyen bir kişi, bunun için de güzel bir üniversite bölümü kazanıp iyi bir meslek sahibi olmalıdır Öğrencilik hayatında çok çalışmalı, gerekirse her türlü fedakarlığı göstermelidir. Özverili olmayan, kendi eğlencesinden, gezmesinden kısmayan birinin tüm bunlara ileride sahip olması sadece hayaldir.

Zira Çanağa Ne Doğrarsan Kaşığında O Çıkar. Çalışan kişi başarıyı da zenginliği de güzel bir hayatı da sonuna kadar hak etmiştir. Fakat vaktinde gereğini yapılması gerekenleri yapmayanlar ileride sefalet içinde yaşamaya mahkum kalırlar.

-SON-

Yorum yapın