Bağır Kelimesi ile İlgili Cümleler

Bağır Kelimesi ile İlgili Cümleler: Bağır kelimesinin iki anlamı vardır. Bunlardan birincisi: Göğsün ön tarafı. ikinci anlamı ise Bağırmak.

Bağır Kelimesi ile İlgili Cümleler

Bağır ile İlgili Örnek Cümleler – Bağır Cümle İçerisinde Kullanımı

Birinci AnlamıGöğsün ön tarafı.
1 . Bağrıma bir hançer soksaydın canım ancak bu kadar acırdı.
2 . Bağrımda bir ağrı var ama sebebini çözemedim.
3 . Adamın bağrına kurşun isabet etmiş.

İkinci AnlamıBağırmak.
1 . Erkeksen bana da bağırsana!
2 . Bağır bağır sesim kısıldı ya!
3 . Bana böyle bağıramazsın sen.

 

Bilgi: Bağır (isim): Bu kelime Türkçe dilinde “göğsün ön tarafı” anlamına gelir. Bağır, göğsün alt ve orta kısmını ifade eder. Ayrıca “göğüs” olarak da bilinir. Bu anlamıyla “bağır” kelimesi genellikle mecaz yoluyla duygu ve düşüncelerin kaynağı olarak kullanılır. Örneğin, “bağrına taş basmak” deyimi, büyük bir üzüntü ya da acı çekmek anlamına gelir.

Bağır (fiil): Bu kelime Türkçe dilinde “bağırmak” anlamına gelir. Bir sesin yüksek, güçlü ve keskin bir şekilde çıkarılmasıdır. Bağırmak, bir duygu, talep, acil durum veya öfke ifade etmek için kullanılabilir. Aynı zamanda uzak mesafedeki bir kişiye ulaşmak için sesi yükseltmek amacıyla da yapılır. Bağırmak, iletişimde dikkat çekici ve güçlü bir araç olabilir.


Mantar ile İlgili Cümleler

Bağır Kelimesi ile İlgili Cümleler isimli konumuza kendi düşüncelerinizi yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz. Bağır Kelimesi ile İlgili Cümleler konumuzu okuduğunuz için teşekkür ederiz.

-SON-

Yorum yapın