Trafik ve İlk Yardım Haftası ile İlgili Kompozisyon

                                           Trafik ve İlk Yardım Haftası

Trafik ve İlk Yardım Haftası Mayıs ayının ilk haftası kutlanmaktadır. Bu kutlama ve etkinliklerin amacı tüm insanları trafik, trafik kuralları ve ilk yardım konularında bilinçlendirmek ve olası bir durumda ilk yardım müdahalesinin nasıl yapılması gerektiğini kavratmaktır.

Trafik, hayatımızda büyük bir önem arz etmektedir. Hayatımızı onca kolaylaştıran ulaşım araçlarının kötü bir yanı trafik kazalarıdır. bilindiği gibi trafik kazalarının en büyük sebebi kurallara uymamaktır. Örneğin belirlenen hız limitini aşanlar, kırmızı ışıkta durmayanlar, trafik işaret ve levhalarına uymayanlar sık sık trafik kazası geçirmektedir. Tüm bu kazalarda ilk yardım müdahaleleri çok önemlidir. Yaralılara ilk yardımın nasıl yapılacağını bilmek, kazalardaki ölüm oranlarını düşürecektir.

Hepimiz trafik kurallarına uymalı, yasaların dışına çıkmamalıyız. Bunları yaparsak kaza yapma riskimiz azalır. ancak ne yaparsak yapalım trafik kazalarını sıfıra indirmek mümkün değildir. İşte, burada ilk yardımın önemi devreye girer. Her insan ilk yardım konusunda bilgili olursa, kazalardaki ölüm oranını düşürebiliriz.

Yorum yapın