Okulunuzu Betimleyiniz

Okulunuzu betimleyerek anlatınız. Okulunuzla ilgili bir betimleme yazısı yazınız. Okulunuzla ilgili bir tasvir yazısı yazınız.

OKUL BETİMLEMESİ

   Okulum yüksek binaların arasında sıkışıp kalmış bir vaziyette. Öyle ki hemen güneyinde yükselen 14 katlı binalardan dolayı güneşi göremeyecek. Küçük bir bahçesi var. Bahçenin yaklaşık dörtte biri spor alanı için tahsis edilmiş. Geri kalan alanın da bir kısmı çocuk parkına ayrılmış. Okul binasına giriş kısmı ise öğrencilerin teneffüslerini harcayabileceği alan olarak belirlenmiş. Okulum üç katlı. Dış duvarları solmuş bir mavi renge sahip. duvar etekleri de öğrenci ayak izleri ile kararmış bir turuncu renge sahip.

Giriş kapısının tam karşısında öğrenciler için çeşmeler yapılmış. Çeşmenin sağ ve sol yanları da öğretmenlere otopark olarak tahsis edilmiş. Üç katlı olan okulumun alt katında kantin, okul idaresi odaları,arşiv odası ve birkaç sınıf bulunuyor. Bu sınıflardan hemen girişte olan ana sınıfına ayrılış.

İkinci ve üçüncü katlarda da diğer sınıflar, okul kütüphanesi, laboratuvar odası, rehber öğretmen odası bulunuyor. Koridorlar fazlasıyla geniş. Öyle ki neredeyse okul bahçesine ayrılan alan kadar koridorlara ayrılmış. Sınıf kapıları sınıfa değil de koridora açılıyor. Bu nedenledir ki arada bir kapı çarpma kazaları yaşanıyor. Koridor ve sınıflar aynı renge boyanmış. Duvarların alttan yukarıya doğrusu koyu kahverengi yağlı boya ile; diğer yarısı ve tavan ise kırık beyaza boyanmış.

Sınıf tahtalarının rengi beyaz. Ancak eski usul kara tahtanın bulunduğu bir sınıfımız henüz var. Her sınıfın girişinde bir bilgisayar masası ve bilgisayar kasası var. Tavanda da projeksiyonlar. Kalorifer petekleri pencere kenarlarında var sadece. Sınıflarda mor renginde perdeler var. Belli ki yıllardır aynı perdeler kullanılmış. Renkleri soluk ve kumaşları delik içinde.

Yorum yapın