Kadınlar Ne İster Kompozisyon

                                                       Kadın Ne İster?

  Bu soru bugüne kadar belki binlerce kez sorulmuş, konuşulmuş ve tartışılmıştır. Herkes kendine göre bir yorum getirmekte ve kadınların ne istediğine dair fikir belirtmektedir. Bu fikirlerin bazıları kadınlara bazıları da erkeklere aittir. Kadınları anlamanın imkansız olduğu, onların ne istediğini bilmenin mümkün olmadığı anlatılır durur. Peki, kadın ne ister?
    Bence kadın, her şeyden önce sevilmek ve sayılmak ister. Kendisi ile beraber yaşadığı kişinin onu tüm benliği ile benimsemesini, içinde büyük bir aşk taşımasını ister. Ancak kadın için sevilmek tek taşına yeterli değildir. Erkeğin, sevgisi belli etmesi, bunun için de çeşitli şeyler yapması gerekir. İstisnasız her kadın ilgi görmekten, hediye almaktan veya sürprizlerle karşılaşmaktan çok hoşlanır. Kadını ilgisiz bıraktınız mı bir kuş gibi uçar gider veya kendi köşesine çekilerek göz yaşlarını sinesine döker. Kadına, onu sevdiğinizi sık sık belli etmelisiniz. Bunun için de zaman zaman güzel ve sihirli sözcükleri söylemeli, onun ne kadar güzel veya hoş olduğunu ifade etmeli, ona çiçekler ve hediyeler almalısınız.    Ev işlerinde kendisine yardım etmelisiniz. Ona karşı son derece şefkatli davranmalısınız. Örneğin hastalandığında her türlü bitki çayını hazırlamalı, durumuna çok üzülmelisiniz. Toplum içinde hele de anne ve babanızın yanında onu ne kadar çok sevdiğinizi, onun ne kadar değerli olduğunu göstermelisiniz. Aynı zamanda kendinize bakmalı, giyimi kuşamı güzel, bakımlı bir erkek olmalısınız.

 

   Tüm bunları yaparsanız, bir kadın için ideal erkek tipi oluşturmuş olursunuz. Ancak ne yazık ki tüm bunlar her kadın için yetmeyebilir. Bir kadına bunların hepsini bu şekilde verir ama farklı taktikler de uygulamazsanız, o kuşun elinizden uçması yine muhtemeldir. Kadınlar, her şeye evet diyen, kendini basit gören, gerektiğinde sesini çıkarmayan erkeklere bir süre sonra katlanamaz hale gelirler. O erkeği çantada keklik olarak görürler. Bu nedenle yukarıda anlatılanların hepsini yapmalısınız ama nazınızı da elden bırakmamalısınız. Kadın, tamamen ona mahkum olduğunuzu, onu hiç bırakmayacağınızı, onun her istediğine evet diyeceğinizi bilmemeli. Bunları bilirse, elindekinin kıymetini bilemeyebilir. Bu nedenle siz de gerektiğinde cevabınızı verin, ilgi bekleyin, nazınızı yapın.

Yorum yapın