Kadın ile Erkek Arasındaki Fark Kompozisyon

                                             Kadın ile Erkek Arasındaki Fark

   Kadınlar ve erkekler yapıları itibari ile birbirinden farklıdır. Bu farklılık hem fiziki anlamda hem de karakter anlamında kendini göstermektedir. Fiziksel farkları elbette herkes biliyor. Bu yüzden bu yazıda sadece kişilik farklılıklarından söz etmeye çalışacağız. Peki, kadın ile erkek arasındaki fark nedir?
   Bilindiği gibi kadının en belirgin özelliği duygusal olmasıdır. Her şeye karşı çok duyarlıdır. Bir erkek için sıradan gelen bir olaya kadın saatlerce ağlayabilir veya hüzünlenebilir. Buna karşın erkekler duygusallıktan biraz uzak, sert karakterli insanlardır. Kadınlar çoğu defa duyguları ile hareket ederken, erkekler daha çok mantıkları ile hareket ederler.
   Kadınlar konuşmaktan son derece zevk alırlar. En basit bir mesele hakkında bile saatlerce yorulmadan konuşabilirler. Erkeklerde de gevezelik etmeyi çok sevenler olmasına rağmen, erkeklerin geneli çok konuşmayı ve çok dinlemeyi sevmezler. Zaten erkeklerin en çok şikayetçi oldukları durumlardan birisi de eşlerinin çok konuşuyor olmasıdır.
   Kadınlar, erkeklerin yaptığı kötü şeyleri kolay kolay unutmazlar. Örneğin siz onun doğum gününü unutursanız, bu yıllarca yüzünüze vurulacaktır. Ancak erkekler bu tür durumları pek önemsemezler. Kendi doğum günleri unutulsa dahi bunu hiç sorun etmezler ve kısa sürede unuturlar.
   Kadınlar çoğu defa bir şeye başkaları da sahip olduğu için sahip olmak isterler. Örneğin falanda var, bizde neden yok, filan böyle yapıyor, biz neden yapmıyoruz, derler. Erkekler ise sadece stedikleri ve ihtiyaç duydukları için bir şeyler alırlar.
   Kadınlar çok kararsızdır. Sadece bir çanta almak için bir mağazada saatlerce durabilir, bir defa baktığı çantaya defalarca tekrar dönüp bakabilir; ama en sonunda hiçbirini almadan evine geri döner. Erkekler son derecede hızlıdır. Evdeyken, ne ve nasıl bir şey alacaklarını bilirler. Mağaza raflarına sadece bir kere bakar, ihtiyaçlarını alır çıkarlar.

 

   Kadınlar evde oturmaktan nefret ederler. Sürekli dışarı çıkak, onun şunun düğününe katılmak, falan restoranda yemek yemek, filan alışveriş merkezinde alışveriş yapmak isterler. Oysa erkekler evlerinde oturmak, uzanmak, uyumak ister.

Yorum yapın