İyimserlik Konusundaki Duygu ve Düşüncelerinizi Yazınız

 
İYİMSERLİK KONUSUNDAKİ DUYGU VE DÜŞÜNCELERİ ANLATAN YAZI
 
   İyimserlik, henüz gerçekleşmemiş olan olayların güzel ve istenen bir şekilde gerçekleşeceğini düşünmek ve bu konuda ümitli olmaktır. İyimserliğin zıt anlamlısı karamsarlıktır. Yani hayattan umutlu olmamak, her şeyin gelecekte daha kötü olacağını düşünmektir.
    İnsanlar sahip oldukları imkanlar ölçüsünce yaşarlar ve geleceğe dair hayaller kurarlar. İçinde yaşadıkları an mutsuz olsalar da, geleceğin onlara güzel şeyler getireceğini düşünür ve bu yüzden mutlu olurlar. İyimser insanlar hayata daima pozitif bakar ve bu enerjileri sayesinde yaşamlarının gerçekten de daha güzel olmasını sağlarlar. İyimser olmayan bir insanın bu hayattan zevk alması, mutluluğu yakalaması çok zordur. Böyle bir kişi daima stres ve endişe altındadır. Yaşadığı an mutlu olsa bile yarının kendisine getireceği kötü şeylerin ihtimalini düşünerek mutsuz olur.
   Henüz yaşamadığımız şeyin üzüntüsünü, sıkıntısını çekmek pek akıllıca bir iş değildir. İnsan, yaşadığı anın tadını çıkarmalı ve geleceğin de güzel olacağını umut ederek yaşamalıdır. Aksi takdirde keder, mutsuzluk kaderimiz olacaktır.

Yorum yapın