Her İnsan Bir Engelli Adayıdır Kompozisyon

Her İnsan Bir Engelli Adayıdır: Hayatın bir gerçeği olarak, herkesin bir engelli adayı olduğu düşüncesi ile yazılmış bu kompozisyon, engelli insanların hayatını anlatıyor ve bizi engelli insanlarla empati kurmaya çağırıyor.  Yeryüzünde geleceğinden emin olan tek bir varlık yoktur. Tüm canlılar bir yazgı üzerine yaratılmıştır ve bu yazgının ne zaman, nerede, nasıl tecelli edeceğini ancak ve ancak bizleri yaratan Allah bilir. Bizler sadece geçmişimizi ve içinde bulunduğumuz anı bilebiliriz. Geleceğimiz ile ilgili bilgiler ise bir tahminden öteye gidemez.

Her İnsan Bir Engelli Adayıdır Kompozisyon

Giriş: Geleceğimiz hakkında tahmin yapabildiğimiz kadar geçmişimiz hakkında da bilgi sahibiyiz. Ancak ne zaman, nerede ve nasıl bir engelle karşılaşacağımızı bilemeziz. Bu nedenle, her insanın bir engelli adayı olduğu söylenebilir.

Gelişme: Bir trafik kazası, kör bir kurşun gibi anlık olaylar hayatımızı tamamen değiştirebilir. Engelli olmak ise birçok insanın hayatında acı bir gerçeklik olarak yer alıyor. Kimse engelli olmayı seçmez veya tercih etmez. Ancak, doğanın ve hayatın imtihanının bir gereği olarak bazılarımız engelli olmayı yazgı olarak kabul etmek zorunda kalırız. Bu durumda yapabileceğimiz tek şey, kaderimize boyun eğip engelimizle yaşamayı öğrenmektir. Bu aynı zamanda hayatta kalmak ve devam etmek için de gerekli olan bir yetenektir.

Engelli insanlar, sağlam insanlardan hiçbir ayrıcalık beklemezler. Onlara normal bir insan gibi davranmamız, empati kurmamız bile yeterlidir. Onları küçümsemek ve acımak ise onları üzecek ve kahredecek şeylerdir. Unutulmamalıdır ki, hiç kimsenin yarına dair bir garantisi yoktur. Herhangi bir kaza sonucunda herkes engelli olabilir. Bu nedenle, engelli insanlara normal bir insan olarak bakarak, onların yaşamını kolaylaştırmak için elimizden geleni yapmalıyız.

Sonuç: Her insanın bir engelli adayı olduğu gerçeği, bize hayatta daha özgürlükçü ve anlayışlı olma gerekliliğini hatırlatır. Hayatta karşılaştığımız zorluklara rağmen, engelli insanların yaşam mücadelesine saygı göstermeli ve onlara yardımcı olmaya çalışmalıyız. Unutmayalım ki, hepimizin bir yazgısı ve hayat mücadelesi vardır. Bu nedenle, hayatın acı gerçekleriyle yüzleşerek, insanlar arasında sevgi ve saygı temelinde bir arada yaşamaya devam etmeliyiz.


Önerilen Kompozisyon: Engelliler Haftası ile İlgili Kompozisyon

Her İnsan Bir Engelli Adayıdır konumuza kendi düşüncelerinizi yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz. Her İnsan Bir Engelli Adayıdır Kompozisyon isimli yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

-SON-

Yorum yapın