Emine Şenlikoğlu Kimdir Kısaca Hayatı

ÖZET
Hayatı Kısaca
Emine Şenlikoğlu 1953 yılında Giresun Dereli’de dünyaya geldi. Ailesi ile birlikte taşındığı Adapazarı’ndan yine küçük yaşlarda İstanbul’a geçti ve orada yaşamaya başladı. Büyümeye başlarken dinlere merak sardı ve ilk olarak Hristiyanlığı araştırıp İncilleri okumaya başladı. Okuduğu İncillerin kendi içlerinde birçok çelişkiye sahip olduğunu gördükten sonra İslam’a yöneldi ve İslami bilimler hakkında yoğun araştırmalar yaptı. İlkokul, ortaokul ve İmam Hatib Lisesi öğrenimini açıköğretimden bitiren yazar Fıkıh ve Akait üzerinde yaptığı araştırma ve çalışmalarla uğraşırken birçok dini alimden ve şuan evli olduğu İlâhiyatçı Recep Özkan’dan dersler aldı ve bu alanlarda kendisini geliştirdi. 1984’te çıkarttığı ve ilk kitabı olan “Gençliğin İmanını Sorularla Çaldılar” isimli kitabı sebebiyle yargılandı ve 2.5 yıl hapis cezası aldı. Daha sonra Gençliğe Hatıramdır, İnsanlığa Çağrı ve Nesillerin Öyküsü adlarında üç adet kitap serisi çıkaran yazar şuanda Recep Özkan ile evlidir ve üç çocuk sahibidir. 63 yaşındaki yazar İstanbul’da hayatını devam ettirmektedir.
UZUN
Edebi Kişiliği
Çocukluğundan itibaren din üzerine araştırmalar yapan ve bu konuda eserler veren yazarın araştırma aşkı hiç bitmedi. Birçok din adamının derslerine ve konferanslarına katılan Emine Şenlikoğlu kendisini Fıkıh ve Akait bilimleri üzerinde geliştirdikten sonra çeşitli eserler ve konferanslar vermeye devam etti. İslami yazar olarak tanınan sanatçının ilk kitabı olan “Gençliğin İmanını Sorularla Çaldılar” kitabı hakkında dava açıldı ve yazar 2.5 yıl hapis yattı. Daha sonra çalışmalarına devam edip şuanda da yürüttüğü Mektup Dergisi Genel Yayın Yönetmenliği görevinin yanı sıra yurtiçi ve yurtdışında çeşitli konferanslara katılan yazarın kitapları üç seri halinde yayınlandı.
Eserleri
İlk serisinin adı “Gençliğe Hatıramdır” olup içindeki kitapların adları ise Gençliğin İmanını Sorularla Çaldılar, Bize Nasıl Kıydınız, Mahkum Duygular, Burası Cezaevi, İslam’da Erkek, Ne Olur İhanet Etme, Ülkemi Arıyorum, Biz Bu Vatanın Nesi Oluyoruz, Ruhumun Penceresi, Kelepçeli Kalemimden, Ağlatan Yollar, İnsanlar da Kayar, Telefonla Röportaj, Önce Soru Sorarlar, İsimsiz Kitap, Vicdan Azabı, Maria, İdamlık Genç’tir.
İnsanlığın Belgeseli, Kıbrıs Sular İçinde, Bir Yetim, Ben Kimin Kurbanıyım, Geri Tepen Kurşunlar, Radyo ve Basın Röportajları, Televizyon Röportajları, Uzaktaki Çığlıklar, Geçmişin İzleri, Sabıkalı ve Dul Çingene ,İmamın Manken Kızı, Son Pişmanlık Fayda Eder, Çin İşkencesi, Kadınları Kadınlar da Eziyor kitaplarını içeren ikinci sersinin adı ise “İnsanlığa Çağrı”.
Üçüncü serisi olan “Nesillerin Öyküsü” ise Anne Büyüklere Bir Şey Söyle, Küçük Kız, Küçük Kelebekler, Yılan Yavrusu, Kırmızı Elbiseli Kız kitaplarını barındırmaktadır.

Yorum yapın