Bilgi ile İlgili Kompozisyon

                                                              Bilgi

  Bilgi; insanların aklını kullanarak ve araştırıp gözlemleyerek sahip oldukları bilişsel ögedir. Öğrenmenin sonucunda elde edilen her veri bilgidir. Bilginin hayatımızdaki önemi büyüktür. Daha güzel bir yaşam sürdürebilmemiz için bilgi olmazsa olmazlardandır.

Henüz küçük yaşlarda başladığımız okul hayatımızın temel gayesi de bilgi sahibi olmak ve öğrendiğimiz bilgileri hayatımıza uygulamaktır. Bilgi her zaman ve her yerde geçerli olan en değerli hazinedir. Bu hazine sayesinde hayat yolunda sağlam bir şekilde ilerlemek mümkündür. Bilginin bize ne zaman ve niçin lazım olacağı belli olmaz. Bu yüzden hayatımız boyunca öğrenmek için çabalamalı, her an daha fazla bilgi sahibi olmak için çırpınmalıyız. Bilginin zararlısı yoktur. Ne tür bilgi olursa olsun öğrenmek gerekir. İşimize yaramaz dediğimiz bir bilgi bile bazen hayatımızı kurtarabilir.

Bir insanın dünü ile bugünü eşit ise o insan zararda demektir. Yaşadığımız her günü, bilgilerimize bilgi katmakla değerlendirmeli, kendimizi olabildiğince geliştirmeliyiz. Böylece hem kendimiz için hem de çevremizdekiler için iyi bir yaşam olanağı sağlamış oluruz.

Yorum yapın