Babalar Günü ile İlgili Kompozisyon

                                                              BABALAR GÜNÜ

   Her Haziran ayının 3. pazarı Babalar Günü olarak kutlanmaktadır. Çeşitli alanlarda yapılan kutlamalarla babalar yad edilir ve onlara duyulan sevgi ve saygı dillendirilir. Hayatımızda bizim için en önemli olan iki insandan birisi de babamızdır.

Babalar, anneler gibi sevgilerini gösteremezler ama onların kalbinin derinliklerinde çocuklarına karşı besledikleri sevgi çok büyüktür. Hayatları boyunca bizler yani çocukları için didinir dururlar. Kendilerinden kısar; ama bize en güzelini vermeye çalışırlar. Tüm hayalleri bizim iyi bir gelecek sahibi olmamız üzerinedir. Çok fedakar ve cefakardır; zira çeşitli sıkıntılar çekerek tüm hayatlarını bize adar, tüm planlarını bize göre yaparlar. Babalar, coşkun dereler gibi, engin okyanuslar gibidir. Diplerini görmek zor olsa da, onların ne kadar zengin olduğunu bilmek için çok düşünmeye gerek yoktur. Babalarımızın kıymetini bilmeliyiz. Bazen takındıkları asık suratlar, bize bağırıp çağırmalar, kızmalar, öfkelenmeler aslında hep bizim içindir. Bir baba evladının sadece iyiliğini ister. bunu bilmek ve babamıza olan düşüncelerimizi ona göre yaşamak lazımdır. Yaşlandıklarında da onları daima korumalı, gözetmeli ve yardımlarına koşmalıyız. Fikirlerine değer vermeli, önemli bir işimizde onlara da danışmalıyız. Bilmeliyiz ki onlar bizlerden çok daha tecrübelidir. Bazen diplomalı olsak dahi, okuma yazma bilmeyen babalarımız kadar bilemeyebiliriz. Onların hayat ile ilgili tecrübeleri bambaşkadır.

Bir babayı mutlu edecek en büyük şey, çocuğunun iyi ve başarılı olmasıdır. Bizler de onların tüm emeklerinin karşılığı için iyi ve başarılı insanlar olmaya gayret göstermeli, onları mutlu etmeliyiz.

Yorum yapın