Ayağını Yorganına Göre Uzat Kompozisyon

Ekonomik Hayatta Tasarrufun Önemi: Bu kompozisyon, insanların ekonomik hayatlarında tasarruf etmenin önemini anlatmaktadır.

Ayağını Yorganına Göre Uzat Kompozisyon

Giriş:

Ekonomik sıkıntılar, insanların hayatlarında sıkça karşılaştıkları bir durumdur. Maddi imkansızlıkların yetersiz olması sadece tek bir problem gibi görünebilir ancak gerçekte bu problemin daha nice problemler doğurduğu görülebilir.

Gelişme:

Dünya genelinde herkesin kazancı eşit değildir ve yapılan harcamalar da eşit olmamaktadır. Kimisi varlık içinde yüzerken kimisi yiyecek ekmek bulmakta bile zorlanabilir. Kazanç artarsa harcamalar da artar. Ancak bu her zaman böyle olmak zorunda değildir, kişiler istedikleri takdirde kazançlarından daha az harcayabilirler. İnsanların, kazançlarından daha fazla harcamaları ise sıkıntılarla boğuşmalarına, harç-borç içine girmelerine dolayısıyla mutsuz ve huzursuz olmalarına sebep olmaktadır.

Örneğin, maddi kazancı en fazla 1000 liralık bir ev kiralamaya yeterli olan bir kişi, gidip de 10.000 liralık bir evi kiralarsa ya belli bir süre sonra borç batağına düşecek ya da başka ihtiyaçlarından kısmak zorunda kalacaktır. Bu nedenle, kişiler ayağını yorganına göre uzatmalı ve ekonomik açıdan gücünün yetmeyeceği işlere ve harcamalara girişmemelidir.

Küçük de olsa bir birikim yapmak da son derece önemlidir. İsraf, gereksiz harcamalar ve borçlanmaktan kaçınılması, tasarruf etmek için atılacak ilk adımlardır. Belli bir süre kazancından daha fazlasını harcamak, süresi kısıtlı bir mutluluk getirebilir ancak sonu daima hüsran olacaktır.

Sonuç:

Atalarımız, geçmişten beri bu durumun farkında olmuşlar ve gereksiz harcamalardan kaçınmışlardır. Dini inançlarımız da israfa, gereksiz harcamalara kesinlikle karşı çıkmış ve tasarruf etmeyi emretmiştir. Bu nedenle, insanların ekonomik hayatlarında tasarruf etmek oldukça önemlidir. Ayağını yorganına göre uzatırsan,  yani gelir ve giderlerini hesaplayarak harcama yaparsan sadece bugün değil gelecekte de mutlu bir şekilde yaşarsın.

Ayağını Yorganına Göre Uzat Kompozisyon konumuza kendi düşüncelerinizi yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz. Ayağını Yorganına Göre Uzat Kompozisyon isimli konumuzu okuduğunuz için teşekkür ederiz.


Bir Kızı Bin Kişi İster Bir Kişi Alır Kompozisyon

-SON-


“Ayağını Yorganına Göre Uzat Kompozisyon” üzerine bir yorum

Yorum yapın