Astronot olsaydınız uzayda geçen bir gününüzü anlatmak için günlüğünüze neler yazardınız

Soru: Astronot olsaydınız uzayda geçen bir gününüzü anlatmak için günlüğünüze neler yazardınız?

Cevap:

15 Mayıs 2016

   Sevgili günlüğüm. Göreve yeni başlayan bir astronot olarak uzayda bulunuşumun ikinci günündeyim. Hayatım boyunca bu kadar mutlu ve heyecanlı olduğumu hatırlamıyorum. Bu kadar ilginç şeylerle karşılaşacağımı aslında tahmin edemiyordum. Daha önce baktığım uzay resimleri ve izlediğim videolardan çok daha fazlası var burada.

   Evrendeki güzellikleri ve mükemmel düzeni görünce Allah’a olan hayranlığım daha da artıyor. Böyle bir düzenin Allah dışında bir güç tarafından yaratılamayacağına çok daha fazla inanıyorum. Dünyadan ayrıldık ve bir anda her şey değişti. Tüm kanunlar, yer çekimi, gün doğumu, gün batımı yok artık burada. Çeşitli sıkıntı ve güçlüklerle görevimizi en iyi şekilde yerine getirerek, elde ettiğimiz bilgi ve bulguları insanlık hizmetine sunmak için sabırsızlıkla bekliyoruz.

   Sevgili günlüğüm, sen de bilirsin ki daha önce ailemden çok uzun süreler ayrı kaldım. Onlardan ayrı kaldığım beş ayın bile bu iki gün kadar acı olmamıştı. Sanki senelerdir onlardan ayrıyım. Umarım en kısa zamanda görevimizi yerine getirir ve o güzel evimize, güzel dünyamıza tekrar dönebiliriz.

Yorum yapın