15 Temmuz Şehidi Ömer Halisdemir’e Mektup

Kahraman Türk Şehidi Ömer Halisdemir,

Niğde’nin Çukurkuyu beldesinde vatansever bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldin. O mübarek annenin ve babanın kim bilir ne hayalleri vardı üzerinde. Kim bilir kaç gece başında nöbet beklediler ateşin çıkmasın diye. Ne çabalarla büyüttüler…! Öyle zengin bir ailenin çocuğu da değildin. Yeri geldi, çoban oldun, koyun güttün. Bu hayatın zorluklarına göğüs gerdin. Ama vatanına asla ihanet etmedin. Ömrün boyunca ”Vatana hizmet, Hakk’a hizmettir.” düsturu üzerine yaşadın. Ama sana kıydılar yiğidim.

Ey kahraman şehit, seninle ne kadar övünsek azdır. Sen ki şehadet şerbetini içeceğini bile bile, sırf vatana zeval gelmesin diye düşmanların arasına aslanlar gibi daldın ve aslanlar gibi şehit oldun. Senin şehadetin, belki de bu millete bu vatanı bağışladı. Sen ki 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün seyrini değiştirerek bu millete büyük bir zafer kazandırdın.

Aziz şehit, sen rahat ol, sen ve senin gibi kahraman vatandaşlarımız düşmana fırsat vermedi. Yediden yetmişe her vatandaş korkmadan, yılmadan düşmanla mücadele etti. Neticede bu güzel vatanın birlik ve beraberliği bölünmedi.

Şehidim, tüm ülke senin için ağladı, yasını tuttu, senin için dualarda bulundu. Seni ve diğer kahraman şehitlerimizi asla unutmayacağız. Sen nasıl ki vatanın uğruna canını verdiysen, bizler de gerekirse canımızı vermekten çekinmeyeceğiz.

Bu satırları yazarken içimde hem büyük bir acı, hem de bu acının vermiş olduğu büyük bir gurur var. evet, hepimiz seninle gurur duyuyoruz. Kahramanlığınla, vatanseverliğinle, insanlığınla, her şeyinle… Analar, senin gibi aslanları az doğurmuştur. Ne mutlu bize ki senin gibi kahraman bu topraklarda doğdu.

Şehidim, bütün dualarımız seninle. Biliyoruz, sen şu anda cennette, peygamber efendimizle berabersin. Sen Allah, vatan uğrunda can verdiğin için Allah şehadetini kabul etti. Bedenin burada olmasa da ruhun aramızda dolaşmaya, sana olan saygı, sevgi ve hayranlığımız kalbimizde yaşamaya devam edecek. Hakkını helal et şehidim.

Yorum yapın